Новости

Земельні торги на Україні

Дуже скоро українська влада введуть в дію земельні торги. Аукціони вже вступлять в силу з 1 липня, коли кожен зможе розпоряджатися своїми ділянками землі на юридичних підставах. Зараз вже багато фізичні особи, які мають у власності земельні ділянки, можуть реалізовувати їх з обмеженнями. Де на одного власника припадають більше 100 гектар землі.

Так як до вступу в силу Закону №522 на Україні діяв мораторій по земельних угідь. Тому ці торги будуть надавати великий вплив на тіньову політику України, яка в даний час складає 60-90 млрд. грн. Також при введенні офіційних аукціонів, власники сільських угідь зможуть здійснювати продаж і оренду ділянок на законних підставах. У вільній формі власники зможуть розпоряджатися своїми землями, які є власністю або паями.

Попередні оголошення та анонси вже є на сайті Держгеокадастру, де можна побачити всю інформаційну характеристику. Також ознайомитися з правилами торгів та учасниками аукціонів.

Вже почались перші торги

Так, на Україні скасували мораторій щодо використання та розпорядження земельними ділянками, а аукціони не змусять себе чекати. Головна перевага торгів – електронна форма проведення. Весь процес буде здійснюватися на майданчику в інтернеті Прозорро.Продажі. Також українська влада допоможуть запобігти корупційні оборудки, рейдерські захоплення сільськогосподарських ділянок і усунення втручання в покупку або оренду земель третіх осіб.

Це незрівнянно відмінна новина ля української влади і законних господарів, власників ділянок земель і паїв. Дуже довгий час всі чекали скасування мораторію на ділянки, нарешті, дочекалися запровадження Закону щодо реалізації земель через офіційну платформу Прозорро.Продажі.

В даний час існують деякі обмеження щодо земельних ділянок:

  1. Продаж земель буде дозволена для фізичних осіб в розмірі не більше 100 гектар землі на одного учасника торгів;
  2. Продаж земельних ділянок для організацій і учасників торгів буде дозволена в межах до 10 000 гектар на одного учасника.
  3. До того ж можна буде реалізовувати паї, які є у власності і брати в оренду на законних підставах чужі паї і власні земельні ділянки інших учасників торгів.

Якщо ви шукаєте більше інформації про ринок землі, то відвідайте сайт https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/