Новости

Як придбати дозвіл на користування надрами

Ринок розробки корисних копалин в Україні був реформований в 2018 році, коли був визначений особливий порядок видачі спецдозволів на користування надрами. Відтепер для придбання прав на користування нафтовими, газовими та іншими родовищами потрібно прийняти участь та перемогти в електронному аукціоні. Прийняти участь в ньому можуть всі бажаючі, так як він являється відкритим. Це стосується не лише ринку корисних копалин в Україні, але і ринку деревини, що також є цінним природним ресурсом. Інформація про реалізацію деревини знаходиться за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-lis-kruglyak-u-kievi-na-majdanchiku-uub/.

Як було раніше і що стало тепер

До цих нововведень, продаж прав на видобуток корисних копалин часто здійснювався на основі тіньових схем та корупції. А сам механізм видачі таких дозволів майже не контролювався. Але наразі система продажу прав на видобуток корисних копалин працює автоматично на основі електронних відкритих торгів. Алгоритм проведення аукціонів є зрозумілим та прозорим, тому такий формат продажу прав та майна швидко набрав популярність не лише серед державних підприємств, але і серед приватних організацій.

Коли були проведені перші аукціони з продажу спецдозволів, то було визначено, що їх вартість зросла в 3 рази в порівнянні з початковою ціною. Це засвідчило про те, що офіційні ліцензії на видобуток корисних копалин в нашій країні користуються великим попитом. Завдяки проведеним аукціонам вдалося перевести багато коштів в державний бюджет.

Де можна придбати спецдозвіл

Для придбання офіційної ліцензії на видобуток корисних копалин необхідно зареєструватися на електронній торгівельній платформі, що має відповідний рівень акредитації. Саме такою платформою є УУБ – Українська універсальна біржа.

На даний час в Україні є декілька видів користування надрами, а саме:

  • видобуток корисних копалин;
  • геологічна розвідка та розробка родовищ;
  • будова та експлуатація підземних установок для зберігання нафти, газу, а також токсичних відходів і стічних вод.

Для придбання прав на користування надрами не потрібно навіть нікуди їхати, так як вся процедура отримання офіційного спецдозволу проводиться в онлайн режимі через систему Прозорро.Продажі. Подати заявку на участь в аукціоні та зробити ставку можна з будь-якого кінця світу, де є доступ до сайту електронного торгівельного майданчику.