Новости

Продаж майна неплатоспроможних банків в системі Прозорро.Продажі

Майно неплатоспроможних банків продається через відкриту систему Прозорро.Продажі, яка була створена з метою проведення відкритих аукціонів. Цей вид закупівель на порталі є з лютого 2017 року. Відповідно до рішення фонду гарантування вкладів фізичних осіб, все майно, що належить неплатоспроможним банкам, має продаватись виключно через систему Прозоро.Продажі. Тільки за 1 квартал 2016 року ФГВФО передав на продаж через систему Prozorro.Sale майна, яке належало неплатоспроможним банкам на суму понад 700 мільйонів гривень.

Процес реалізації майна неплатоспроможних банків у системі Прозорро.Продажі

Державний замовник розміщує спеціальне оголошення про торги, в якому вказує назву предмета торгів:

  • Початкову вартість;
  • Опис;
  • Розташування.

Покупці за параметрами, що цікавлять, відстежують даний лот на майданчиках, які підключені до системи Прозорро.Продажі, зокрема, до такої відноситься Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/filter/dgf. На сайті біржі можна знайти різноманітні лоти під любі побажання. Щоб зробити ставку на обраний лот, необхідно створити особистий кабінет на УУБ.

Після вибору відповідного лоту учасник подає заявку на участь, але перед цим потрібно пройти реєстрацію на Українській універсальній біржі. Далі потрібно зробити гарантійний внесок. Варто зазначити, що на відміну від закупівельних аукціонів, продаж майна через систему Прозорро.ПродажІ здійснюється шляхом торгів на збільшення ціни, тобто виграє та ставка, яка буде найвищою. Це дає змогу вигравати у чесні конкуренції без відкатів та сірих схем, котрі діяли у закритих торгах.

Оголошення переможця аукціону відбуваються в інтерактивному режимі. Складаються торги із 3 етапів по 3 хвилини. У випадку, якщо учасник не встигне або не здійснить підвищення ставки, система враховуватиме його попередню пропозицію. У торгах мають брати участь не менше 2 осіб. Після закінчення торгів система автоматично визначить переможця. Після цього інформацію про учасників буде розкрито.

Та людина, яка переможе у торгах підписуватиме протокол, оплачуватиме вартість активу та укладатиме договір. Замовник своєю чергою публікує підписаний ними договір і аукціони переходять у статус «Завершених».

Взяти участь у торгах ви можете безпосередньо зараз, пройшовши реєстрацію на сайті Українська універсальна біржа. Завдяки зручному інтерфейсу ви завжди зможете знайти найкращі лоти системи Прозоро. Продаж.

Завдяки роботі Української універсальної біржі знайти відповідний лот можна в декілька кліків. Але перед цим потрібно прийти на сайт реєстрації і внести гарантійний внесок. Усі лоти в системі нешкідливі, і вони перевірили кожну документацію. Якщо ви натрапили на цікаву пропозицію на сайті Української універсальної біржі, обов’язково робіть ставку. Цілком можливо, що ви станете переможцем.