Новости

Що потрібно знати про проведення тендерів

Проведення всіх державних та комунальних закупівель шляхом створення оголошень по запуску тендеру почалось ще в 2016-м році. Тоді, цей рішення було не зовсім однозначним, але на даний момент можна сміливо говорити, що державні закупівлі у вигляді тендерів – це дійсно успішний проект.

Як мінімум, можна говорити про те, що корупційна складова отримала серйозний удар. Тепер, всі закупки, в тому числі самі дрібні знаходяться під чітким контролем. Всі дані про учасників, запропоновані суми, переможця зберігаються в системі ProZorro. Ще одна велика перевага формату тендерів – це можливість оскаржити переможця. 

В ситуаціях, коли замовник обрав не зовсім вигідну в плані економічної складової пропозицію, інші учасники мають можливість подати скаргу та скасувати результат торгів. Для цього, потрібно попередньо обрати електронний майданчик за акредитацією, щоб в ньому був весь відповідний функціонал для вирішення подібних завдань. До таких сервісів можна сміливо віднести сайт tender.uub.com.ua. В цьому плані, українська універсальна біржа завжди була на перших ролях.

Що ускладнює проведення тендерів?

Ще один розповсюджений міф – це інформація про те, що тендерна система є максимально простою. Насправді, дійсно існують певні фактори, які частково ускладнюють процес проведення тендерів.

  • Участь в торгах – не дивлячись на те, що дана система чітко працює, сам процес все-таки складається з декількох етапів. Відповідно, щоб стати учасником торгів потрібно пройти їх всі, не допускаючи при цьому ніяких юридичних помилок, що вдається зробити не такій великій кількості компаній;
  • Законодавчі нововведення – важливо розуміти, що діюче українське законодавство нерідко змінюється й в нього вносяться певні поправки. Відповідно, всі ці моменти періодично також ускладнюють процес проведення тендерів;
  • Формат торгів – це ще одна досить незвичайна процедура. Дуже часто, учасники не відносяться до неї відповідним чином, за чого результат буває не зовсім очікуваним;
  • Внесення змін до вимог та пакету документів, які повинні бути підготовлені для того, щоб отримати дозвіл на участь в тендерних торгах.

Всі ці моменти також не варто відкладати на другий план, все це краще враховувати, причому робити це з самого початку, щоб не отримати проблем надалі.