Новости

Орендувати земельну ділянку комунальної власності за вигідною ринковою вартістю

Орендувати земельні ділянки, які належать об’єднаним територіальним громадам можна за допомогою системи Прозорро.Продажі. Такі об’єкти виставляються у вигляді лотів, селищними, сільськими та міськими радами. Договір про тимчасове використання укладається на період, встановлений у документі, орендар вносить регулярну плату використання цього активу.

Де знайти земельну ділянку та орендувати за вигідною вартістю?

Оренда наділів комунальної власності – це законні зміни, що сталися у Законодавстві України. Наразі це можна зробити завдяки Законопроекту №2195. Цей Законопроект передбачає продаж земель через систему електронних аукціонів, що робить процедуру торгів чесною та прозорою.

Усі бажаючі, хто хоче орендувати земельну ділянку, можуть це зробити у кілька кліків, пройшовши реєстрацію на одному з офіційних майданчиків, наприклад, на Українській енергетичній біржі https://sale.ueex.com.ua/news/orenda-zemli-komunalqnoqi-vlasnosti-cherez-systemu-prozorro-sale. Онлайн-аукціони заощаджують час, тому що можна уникнути всіх бюрократичних процедур і суттєво заощадити свої гроші, залишаючись при цьому вдома та беручи участь в аукціоні з телефону чи з ПК.

До комунальних земель можна зарахувати ділянки різного цільового призначення. Найбільша частина з них – аграрні наділи, які зараз здаються в оренду і продаються в системі Prozorro.Sale. Найбільша популярність такої земельної ділянки призначена виключно з метою ведення рослинництва чи тваринництва. У разі, якщо орендар використовуватиме цю землю не за цільовим призначенням, то з ним відбудеться розірвання договору. До речі, договір можна скласти на максимальний термін до 50 років, проте мінімальний термін становить лише 7 років.

Орендувати земельну ділянку для ведення бізнесу в містах України можна за допомогою системи Прозорро.Продажі. Для оренди доступні земельні ділянки комунальної власності для ведення підприємницької діяльності та будь-якого іншого цільового призначення. Для цього потрібно зайти на майданчик Української енергетичної біржі і за допомогою фільтрів відшукується найкращі лоти. Переглянути лоти на біржі можна без реєстрації, але щоб взяти участь у торгах, необхідно створити обліковий запис на порталі.

Оренда землі комунальної власності на майданчику Української енергетичної біржі

Після відкриття земельного ринку та ухвалення відповідних законопроектів та постанов, взяти в оренду земельні ділянки комунальної власності та інших форм можна на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. За перший тиждень після початку дії законопроекту було оголошено понад 104 аукціони.

Земельний ринок, як ринок нерухомості, приваблює більшість інвесторів своєю стабільністю та передбачуваністю. Приєднатись до торгів ви можете на майданчику Української енергетичної біржі. Для цього потрібно пройти реєстрацію, а потім вибрати потрібний лот, після сплати всіх необхідних грошових внесків та подання своєї цінної пропозиції настає етап онлайн-торгівлі, що проходить у 3 раунди. Переможцем стає той, хто зробить найвищу ставку на лот.